Logo
تاریخ : شنبه 4 شهريور 1402
کد 1531

دکتر داداش پور در ضیافت شام نشست معاونین دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور به میزبانی دانشگاه بناب؛

همکاری دانشگاه‌ها با یکدیگر ظرفیت‌های جداگانه را به ظرفیت‌های هم افزا تبدیل می کند

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: همکاری دانشگاه‌ها با یکدیگر سبب میشود تا ظرفیت های جداگانه دانشگاه ها به ظرفت های هم افزا تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بناب، دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در بازدید از دانشگاه بناب گفت: هر یک از معاونین دانشجویی از نقاط مختلف کشور در این نشست حضور یافته اند تا به هم اندیشی بایکدیگر در خصوص مسائل دانشجویان بپردازند.
 
وی ادامه داد: دانشگاه‌های زیادی در ده 80 و اوایل ده 90 در کشور متولد شده‌اند. از اولین دانشگاه های کشور می‌توانیم به دانشگاه‌های خوارزمی، تهران و تبریز اشاره کنیم اما عمر باقی دانشگاه‌ها زیاد نیست با وجود این اکنون به درختان تناوری تبدیل شده اند که برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند. 
 
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در این منطقه دو دانشگاه مراغه و بناب شکل گرفته است که در رفاقت با یکدیگر توانسته‌اند ظرفیتی را به جنوب شرقی آذربایجان اضافه کنند که بسیار ارزشمند است.
 
دکتر داداش پور با بیان اینکه این دو دانشگاه با وجود 200 هیئت علمی می‌توانند به همکاری با یکدیگر بپردازند و نقش آفرینی کنند؛ اظهار کرد: دانشگاه های آزاد کشور به مرور به این نتیجه رسیدند که می‌توانند بخشی از هیئت علمی دانشگاه‌ها را به صورت شناور کنند به طوری که هیئت علمی آن دانشگاه می ‌تواند در عین حال که در یک دانشگاه مشغول به کار است از ظرفیت های دانشگاه‌های دیگر نیز استفاده کند، متاسفانه این فرایند در دانشگاه های دولتی وجود ندارد و امیدواریم این اتفاق در دانشگاه‌های دولتی نیز رخ دهد.
 
معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری در لزوم هم افزایی در نظام آموزش عالی تصریح کرد: دانشگاه‌‎های علوم پزشکی تهران از دانشگاه تهران جدا است در حالی که اگر این دو دانشگاه یکی بودند با یکدیگر می‌توانستند جزء 100 دانشگاه برتر جهان باشند این چنین رویدادها و هم افزایی‌هایی بسیار ارزشمند و کمک می‌کند تا ظرفیت های جداگانه ما به ظرفیت های هم افزا تبدیل شود.

گزارش تصویری؛ 
  • نوشته شده
  • در شنبه 4 شهريور 1402
  • ساعت 12
  • توسط کاربر سایت اداره روابط عمومی
  • تعداد بازدید 347
نظرات شما
captcha refresh